آموزش کسب و کار اینترنتی و آنلاین و الکترونیکی-اسرار کسب و کار
کسب و کار اینترنتی و آنلاین در ایران،IranEcommerce، آموزش کسب و کار و الکترونیکی، learning eBusiness
درباره وبلاگ


کسب و کار اینترنتی(eCommerce) یا کسب و کار آنلاین تعریفی گسترده و عمیق از تجارت الکترونیکی(ebusiness) خواهد بود که نه تنها شامل خرید و فروش محصولات و خدمات می شود بلکه شامل ارائه خدمات به مشتریان، مشارکت شرکای کسب و کاری، آموزش الکترونیکی و مبادلات الکترونیکی می شود.بنا به تعریفی دیگر می توان کسب و کار اینترنتی را کاربرد اینترنت و دیگر فناوری های اطلاعاتی برای حمایت از تجارت و بهبود فرآیند کسب و کار است.
تجارت الکترونیکی(ebusiness) راه و روش جدید کسب و کار به صورت الکترونیکی و با استفاده از شبکه های اینترنتی می باشد.در این روش فرآیند خرید و فروش یا تبادل محصولات، خدمات و اطلاعات از طریق شبکه های کامپیوتری و مخابراتی از جمله اینترنت صورت می گیرد.
مدیر وبلاگ : مجید یامی
کد جستجوی گوگل
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
لینکدین
نقشه سایت
نویسندگان
نظرسنجی
میزان رضایتمندی شما از مطالب وبلاگ ؟
برچسبها
گوگل ادسنس

امروزه طبق آمار معتبر بیلیونها دلار از طریق اینترنت داد و ستد می شود که روز به روز هم این حجم مبادلات در حال افزایش است. سهم من و شما به عنوان یک کاربر با امکان دسترسی هر چند محدود به اینترنت چقدر است؟ آیا فکر کرده اید چرا هنوز هم در کشور ما گروهی با امکان دسترسی به اینترنت از بیکاری و نداشتن درآمد  کافی شکایت دارند؟ آیا فکر نمی کنید شاید یکی از دلایل آن (در میان انبوهی دلیل" عدم اطلاع رسانی هم باشد؟ هنوز بسیاری از مردم در کشور ما (که حتی شامل برخی از افراد طبقه تحصیلکرده٬ مدیران٬ برنامه ریزان و مسئولان میشود) از قابلیتهای اشتغالزایی اینترنت اطلاع کافی ندارند. اینها قالبهای ذهنی شان در مورد مسئله اشتغال هنوز همان قالبهای سنتی بوده و میخواهند آنرا به همان صورت سنتی حل کنند بدون آنکه بیندیشند که زمانه عوض شده و اکنون در دوره دیگری به نام "عصر دیجیتال" زندگی می کنند.


امروزه طبق آمار معتبر بیلیونها دلار از طریق اینترنت داد و ستد می شود که روز به روز هم این حجم مبادلات در حال افزایش است. سهم من و شما به عنوان یک کاربر با امکان دسترسی هر چند محدود به اینترنت چقدر است؟ آیا فکر کرده اید چرا هنوز هم در کشور ما گروهی با امکان دسترسی به اینترنت از بیکاری و نداشتن درآمد  کافی شکایت دارند؟ آیا فکر نمی کنید شاید یکی از دلایل آن (در میان انبوهی دلیل" عدم اطلاع رسانی هم باشد؟ هنوز بسیاری از مردم در کشور ما (که حتی شامل برخی از افراد طبقه تحصیلکرده٬ مدیران٬ برنامه ریزان و مسئولان میشود) از قابلیتهای اشتغالزایی اینترنت اطلاع کافی ندارند. اینها قالبهای ذهنی شان در مورد مسئله اشتغال هنوز همان قالبهای سنتی بوده و میخواهند آنرا به همان صورت سنتی حل کنند بدون آنکه بیندیشند که زمانه عوض شده و اکنون در دوره دیگری به نام "عصر دیجیتال" زندگی می کنند.

به هرحال٬ شاید شما هم اخیرا از این دست مطالب را در روزنامه ها خوانده و یا دیده باشید که مثلا زنان هندی با وجود نداشتن شغل در زمان حاضر میتوانند ضمن همکاری با سایتهای اینترنتی تا 10 هزار روپیه در ماه درآمد داشته باشند. روزنامه انگلیسی زبان Times of India گزارش داد که در حال حاضر تعداد زیادی از این زنان در شرکت های تبلیغاتی که در سایتهای اینترنتی فعال هستند جذب میشوند و وظیفه آنها کلیک کردن بر روی تبلیغات است. تازه این یکی از ساده ترین کارها در اینترنت میباشد. بدون شک قابلیت های زنان و مردان ایرانی به مراتب خیلی بیشتر و بالاتر از آنهاست فقط متاسفانه در اثر غفلت مسئولین بستر و ابزار مناسب برایشان فراهم نیست که اگر فراهم بود شخصا معتقدم که ما در کشور با مقوله ای به نام بیکاری (بویژه بیکاری جوانان) و درآمد سرانه ناچیز  روبرو نبودیم. بر کسی پوشیده نیست که ما در کشور دارای امکانات سرشار و منابع عظیم تولید با ارزش افزوده ی بالا (مساوی با تولید ثروت) هستیم که مورد غفلت واقع شده اند. اما باز هم میشود با همین امکانات محدود در حال حاضر سهمی از مبالغ هنگفت مورد داد و ستد در اینترنت را به خود اختصاص داد. میپرسید چگونه؟ پس این مطلب را تا به آخر بخوانید چون پس از آن میتوانید حتی بدون یک ریال سرمایه گذاری و تنها با صرف وقت و پشتکار زیاد صاحب درآمد شده تا پس از آن زندگی خود را اداره نمایید.

تکنیک های کسب درآمد از طریق اینترنت بسیار متنوع و متفاوت می باشند. در اینجا سعی می کنیم بتدریج به مرور آنها پرداخته و از طریق همین وبلاگ آنها را توضیح و آموزش دهیم. لطفا توجه داشته باشید روشهایی را که در اینجا به شما معرفی می کنیم همگی بدون حتی یک ریال سرمایه گذاری اجرا میشوند بنابراین نمی توانند کلاهبرداری (که متاسفانه در اقتصاد های ناسالم بازار داغی هم دارد) یا موارد مشابه محسوب شوند. هدف ما کمکی هر چند ناچیز به جوانان عزیز و خلاق این مرز و بوم است که به دنبال راهی شرافتمندانه برای کسب درآمد و ارتقاء سطح زندگی خود می گردند. در هر صورت موفقیت شما آرزو و کسب رضای خالق هدف ماست. فقط عزیزان توجه داشته باشید که در این روشها پشتکار و صرف وقت لازم است و نیاز به سرمایه چندانی نیست هرچند که نمی توان نقش سرمایه را کلا در حصول هر چه سریعتر به اهداف مادی و گاهی اوقات معنوی انکار نمود.

تکنیک اول: کسب درآمد از طریق گوگل:

یکی از شرکتهای معروف و معتبر فعال در اینترنت شرکت آمریکایی گوگل می باشد که چندین برنامه برای کسب درآمد و نیز تبلیغ دارد که یکی از مهمترین و معروفترین آنها گوگل ادسنس (Google Adsense) (برای کسب درآمد) و دیگری گوگل ادوردز (Google Adwords)  (برای ارتقا و تبلیغ کسب و کار) می باشد.

به نقل از دانشنامه ویکی پدیا "95 درصد درآمد گوگل از طریق تبلیغات است (سال 2011 معادل 37,905 میلیارد دلار). شرکت  از گوگل ادسنس و دابل‌کلیک نیز برای تبلیغات خود استفاده می‌کند. گوگل ادسنس برای کسب درآمد از اینترنت به وجود آمد که توسط شرکت گوگل در سال 2003 راه اندازی شده‌است.  در گوگل ادسنس اگر از یک وبگاه بازدید روزانه بالای 10000 وجود داشته باشد، می‌توان روزانه حداقل 10 دلار درامد کسب کرد، که البته این حداقل است. به ازای هر کلیک از 0.01  تا 10  دلار پرداخت می شود که بستگی به میزان ترافیک وبگاه و موضوع وبگاه و کیفیت مطالب آن دارد و می‌تواند از ماهی چند دلار تا چندین هزار دلار متغیر باشد.

دابل کلیک سرویس دیگر تبلیغاتی‌ است که گوگل خرید آن را در 13 آوریل 2007  به مبلغ 3 میلیارد دلار خبر داد که بزرگ‌ترین خرید تاریخ گوگل به حساب می‌آمد. در این وبگاه تبلیغات در کنار محتوایی قرار می‌گیرد که ارتباط بسیار نزدیکی به آن دارد. برای مثال صاحب یک فروشگاه لوازم ورزشی، تبلیغات را در شبکهٔ گوگل تنها در کنار مطالبی که به لوازم ورزشی مربوط هستند نمایش می‌دهد.

در سال2006، کمپانی جمعاً 10,492 میلیارد دلار درآمد از تبلیغات کسب کرد و فقط 112 میلیون دلار در زمینه‌های دیگر درآمد داشت. گوگل از ابزارهای جدیدی برای تبلیغات خود به صورت آنلاین استفاده کرد که باعث شد به یکی از رکوردشکنان تجارت تبدیل شود. با استفاده از فناوری دابل‌ کلیک، گوگل قادر بود که متوجه علایق کاربران خود شود و تبلیغات مناسب را به آن‌ها نشان دهد. گوگل آنالیز به صاحبان سایت‌ها اجازه می‌داد که تبلیغات را در سایتشان نمایش داده  و نیز کاربرانی را که از وبگاه‌هایشان استفاده کرده اند را دنبال کنند، و مثلاً تعداد کلیک‌هایی که در پیوندهای درون سایتشان می‌شده‌ است را ببینند. "

Google Adsense (گوگل ادسنس) آگهی صاحبان سایت ها (وبمسترها) در همان "گوگل ادوردز" است که شرکت گوگل طبق قراردادی درسایت ها و وبلاگهای متعلق به خود یا اشخاص ثالثی مثل من و شما و یا شرکت ها پخش می کند. گوگل به ازای هر کلیک که توسط بازدید کننده سایت یا وبلاگتان بر روی آگهی اش انجام میگیرد٬ مبلغی را از آگهی دهنده (وبمستر) گرفته و درصدی از آن را به من و شما پرداخت میکند (از دو تا پنجاه سنت به ازای هر کلیک و بسته به نوع آگهی٬ گاهی اوقات بیشتر حتی تا 100 دلار در مواقعی خاص). اما همانطور که گفته شد در سیستم Google Adwords (گوگل ادوردز) شرکت گوگل بابت پخش آگهی وبمسترها که به صورت های مختلف و نیز در قسمت های مختلف فهرست نتایج جستجو، سایت ها و یا حتی در جی میل و نیز ایمیل و سایر مکان ها درج می شود (بر اساس کلمات کلیدی و کمپینی که توسط کاربر در حساب خود و به این ترتیب اثر گذاری بر موتور جستجوی گوگل ایجاد شده) از آنها وجه دریافت می کند. بنابراین فرق عمده بین این دو سیستم آینست که در سیستم Google Adsense، گوگل بابت درج آگهی هایش در سایت یا وبلاگ اشخاص به آنها وجه پرداخت میکند (همان جنبه کسب درآمد از گوگل برای من و شما) در حالیکه در سیستم Google Adwords این شرکت بابت درج آگهی وبمسترها و نمایش آن در صفحات مختلف از ایشان وجه دریافت میکند. حال بسته به نیاز افراد٬ هر دو سیستم در اینترنت بسیار موثر عمل کرده و سود هنگفتی نصیب شرکت گوگل می سازد.
اکنون می پردازیم به آموزش و نحوه استفاده از سیستم های کسب درآمد از گوگل: 

الف) Google Search Box: برای شروع آموزش کسب درآمد از طریق گوگل ادسنس اینجا را کلیک کرده  و صفحه را باز کنید.  وبلاگی که باز می شود یک نسخه انگلیسی مرتبط با همین وبلاگ است که موضوع آن روش های ساخت وبسایت و نیز کسب درآمد در منزل است. وبلاگی را که باز کرده اید برای مراجعات بعدی و نیز جهت طی مراحل دستورالعمل و تکمیل آن باز بگذارید. نمای کلی صفحه ای که باز می شود به صورت زیر است: 
 
Image and video hosting by TinyPic

بعد از اینکه وبلاگ باز شد٬ بالای صفحه آن مربع مستطیلی سفید رنگ (سرچ باکس) برای جستجو در گوگل به شکل زیر قرار دارد:

Image and video hosting by TinyPic  

اکنون از طریق این سرچ باکس یک سرچ به مضمون "گوگل ادسنس" یا "کسب درآمد از گوگل" و یا سایر کلمات و عبارات مشابه و در همین رابطه انجام دهید. در صفحه ی نتایج چه می بینید؟ وبلاگ حاضر در بین سایت ها و یا وبلاگ های معرفی شده توسط گوگل در رتبه ی چندم نتایج قرار دارد (مهم است)؟ آیا به آگهی های گوگل برخورد نمودید؟ اکنون در صورت برخورد با آگهی یا آگهی های گوگل برای بررسی بیشتر و جامع تر روی آنها کلیک کنید. حال چه می بینید؟ مالکیت صفحه ای که مقابل شما قرار دارد به وبمستری تعلق دارد که در گوشه ای از جهان (بیشتر در غرب) زندگی می کند که تحت سیستم "گوگل ادوردز" به شرکت گوگل مبلغی پرداخت کرده تا آگهی اش را پخش کند. 
توجه داشته باشید که این سرچ باکس نیز میتواند منبع درآمدی برای شما باشد زیرا در صورت استفاده بازدید کننده از آن جهت جستجو در اینترنت از طریق سایت یا وبلاگتان و سپس کلیک بر روی نتایج حاصله (مبلغی کمتر) و یا نیز کلیک منجر به خرید روی آگهی های مربوط به شرکت گوگل (مبلغی بیشتر) بابت آن دریافت کنید (اینجا عملا می بینید که در واقع گوگل نقش به اصطلاح واسطه را بازی می کند).
با وارد کردن عبارت مورد نظر و دلخواه در این سرچ باکس می توان در اینترنت به هر نوع جستجویی پرداخت. کاربرد این سرچ باکس کاملا همانند سرچ باکس گوگل واقع در home page سایت گوگل است. با Bookmark کردن آدرس این وبلاگ می توانید به مراجعات بعدی خود سهولت بخشیده و با انجام جستجوهایتان در این صفحه از ما حمایت فرمایید. بدیهی است در صورتی که تصمیم گرفتید به برنامه گوگل ادسنس بپیوندید و دارای وبلاگی مشابه شوید آدرس آنرا برای ما ارسال دارید تا اعضای گروه ما نیز به همین ترتیب عمل نموده و از باکس شما در وبلاگ یا وبسایتتان برای سرچ استفاده نمایند.

ب) Google Adsense (گوگل ادسنس)حال می پردازیم به آموزش و چگونگی آگهی های گوگل ادسنس در وبسایت ها، وبلاگ ها و غیره. در سمت راست صفحه ای که باز شده حدود ۳ بنر مربع یا مستطیل شکل که به حالت عمودی روی هم قرار گرفته اند مشاهده می کنید. بالای این مجموعه آگهی عبارت "آگهی های گوگل ادسنس" و یا زیر هرکدام عبارت "Ads by Google" درج شده است. این آگهی ها می توانند آگهی متنی یا گرافیکی باشند تقریبا مانند شکل زیر:

Image and video hosting by TinyPic

مضمون آگهی های متنی همانطور که از نامشان پیداست "متن ساده" است که در آن عنوان کالا یا خدمات آگهی دهنده (وبمسترهای اکثرا امریکایی) درج شده و زیر آن بلافاصله لینک (آدرس اینترنتی وبسایت یا بلاگ صاحب آگهی) آمده است. آگهی های گرافیکی هم بیشتر عکس و کارهای گرافیکی هستند که آدرس اینترنتی صاحب اصلی آگهی به اصطلاح با یک هایپرلینک embed شده است.  در تصویر بالا و نیز وبلاگ پیش رویتان هر دو نمونه آگهی وجود دارد. دو نمونه بالا و پایین آگهی متنی و نمونه وسط گرافیکی هستند. جهت اطلاع شما بایستی به این نکته اشاره کرد که ثابت شده آگهی های متنی بهتر عمل کرده و تعداد کلیک بیشتری نسبت به آگهی های گرافیکی جذب می نمایند.
میتوان انواع سایت های آگهی دهنده در بخش گوگل ادوردز و ماهیت آنها را در این قسمت با کلیک بر روی هر یک مشاهده نمود که منتهی به تجربه عملی شود. با این عمل شما به سایتی مرتبط می شوید که با عضویت در گوگل ادوردز و ایجاد کمپینی تبلیغاتی به ازای هر کلیک شما مبلغی به شرکت گوگل پرداخت می کند. نکته قابل توجه برای کسب درآمد از این طریق این است که این آگهی یا باید برای بازدید کننده دارای جاذبه باشد و یا اینکه به آن کالا یا خدمات نیاز داشته باشد تا از آن خرید کرده یا از خدماتش استفاده کند. بهر حال با انجام این عمل بر روی آگهی شما بابت آن مبلغی بین 5 تا 100 سنت یا گاهی اوقات بیشتر (حتی تا 100 دلار در مواقع منجر به خرید، عقد قرارداد و یا عضویت قطعی) از شرکت گوگل دریافت می کنید. همانطور که گفته شد این مبلغ بستگی به میزانی دارد که آگهی دهنده در کمپین گوگل ادوردز خود تعیین نموده است. البته بد نیست بدانید که صاحب آگهی نیز از این بابت متحمل هیچگونه ضرری نمی شود زیرا کمترین چیزی که به دست می آورد یک آدرس ایمیل معتبر است که از شخص بازدید کننده سایتش برای مراجعات بعدی و  نیز بمباران تبلیغاتی وی بدست می آورد تا بلاخره به خرید توسط وی منجر شود. بعلاوه لیستی شامل ایمیل های معتبر و هدفمند بدست می آورد که دارای ارزش زیادیست و مشتری فراوانی هم دارد که حاضرند بابتش پول خوبی پرداخت کنند.
 همچنین لازم بذکر است چون رقابت (یا همان کمپین) بین آگهی دهندگان در گوگل ادوردز به علت اینکه میخواهند آگهیشان به تعداد دفعات بیشتر نمایش داده شده و یا در ردیف اول نتایج جستجو قرار گیرد بسیار بالاست، برخی از آنان حاضرند تا ۱۰ دلار و یا حتی بیشتر! بابت هر کلیک به گوگل پرداخت کنند. البته بهتر است بدانید در صورتی که کلیک منتهی به خرید شود ییش از این مبالغ برای آگهی دهنده جبران می شود.

اکنون میپردازیم به اینکه شما هموطن عزیز چگونه از شرکت آمریکایی گوگل کسب درآمد کنید و مقداری از وجوه بیشمار آن را دریافت کنید تا موجب رونق اقتصادی مملکت و زندگی خودتان شوید زیرا همانطور که قبلا گفته شد هدف از ایجاد این پست در این وبلاگ آشنایی شما با سیستم کسب درآمد از گوگل است تا شما هم بتوانید از این طریق درآمد کسب کنید.

 Image and video hosting by TinyPic

به همین ترتیب شما نیز میتوانید یک اکانت در گوگل ایجاد و یک وبلاگ به نام خودتان در Blogger گوگل بسازید. اگر به زبان انگلیسی مسلط نیستید در صورت تمایل می توانید ساخت وبلاگ٬ ایجاد اکانت و دریافت کدها را از گوگل و نیز بسته به نیازتان٬ ایجاد اکانت در گوگل ادسنس (Google Adsense) و یا گوگل ادوردز (Google Adwords) (نیاز به تخصص بالا دارد) یا هرکدام از آنها را تا انتها در ازای مبلغی مختصر با انعقاد قرارداد و رعایت کلیه موارد اصولی در معامله به ما محول فرمایید. به این منظور میتوانید برایمان ایمیل ارسال کنید.

اگر خود با زبان انگلیسی آشنا هستید به وبلاگ: http://homebiz-developer.blogspot.com مراجعه نموده و روی این آیکون واقع در ردیف سمت راست (زیر ۳ بنرمربع مستطیل) کلیک نمایید. برای راهنمایی بشتر میتوانید از شرح مراحل ثبت نام در سایت نمونه  که قالبی کلی برای ثبت نام در اکثر سایتها است و در دنباله همین وبلاگ درج شده استفاده نموده و از موارد مشابه آن در ثبت نام در گوگل و ایجاد اکانت استفاده فرمایید. فقط توجه داشته باشید که شرکت گوگل به وبلاگ یا سایت هایی آگهی می دهد که به انگلیسی یا به یکی از زبانهای مندرج در لیست خودش باشند (زبان انگلیسی بهتر است زیرا کاربران زیادی دارد). متاسفانه هنوز زبان فارسی در این لیست وجود ندارد. اما در آینده ممکن است زبان فارسی نیز شامل این لیست شود.

پس از اینکه یک اکانت در گوگل ایجاد کردید به قسمت بلاگر رفته و یک وبلاگ درست کنید. برای اینکار شما میتوانید مطالب مندرج در وبلاگ http://homebiz-developer.blogspot.com را که راجع به کسب درآمد از طریق اینترنت و ثبت نام در سایت های معتبر است کپی کرده و در وبلاگ خود که در بلاگر ایجاد کرده اید قرار دهید. فقط توجه داشته باشید که پس از عضویت در هر سایت پیشنهادی ما لینک موجود در آن را با لینک  اختصاصی عضویت خودتان عوض کنید تا به بوسیله آن یا شروع به عضوگیری و یا کسب درآمد برای خودتان کنید (قویا توصیه می شود که عضو سایتهای معرفی شده از طرف ما شوید تا به دام کلاهبردارهای اینترنتی نیفتید و همچنین از مزایای آن بهرمند شوید).

بهرحال٬ شما پس از عضویت در گوگل و تایید سایت یا وبلاگتان٬ از طرف شرکت گوگل کدهایی را توسط ایمیل دریافت میکنید که از آن پس می توانید با قراردادن این کدها در وبلاگتان شروع به نمایش آگهی کرده و از این طریق کسب درآمد نمایید. این کدها شامل کسب درامد از موارد ذیل است (که در بالا شمه ای از آن گفته شد) و هرکدام دارای مزایای مستقل و منحصر به فرد خود است:

1. AdSense for Content: آگهی بر مبنای محتوای وبسایت است که ذکر آن گذشت. نوع آگهی که گوگل در وبلاگ شما پخش می کند مرتبط با محتوای آن است. به این معنی که اگر موضوع وبلاگ شما در مورد موسیقی است موضوع آگهی ها مرتبط با موسیقی و یا فروش آلات موسیقی است. آگهی تقریبا به شکل زیر در وبلاگ شما نمایش داده می شود هرچند که دارای اشکال و ابعاد مختلفی است که خودتان می توانید با توجه به قالب وبلاگتان آنرا انتخاب و رنگبندی آنرا تنطیم کنید:

2. AdSense for Search: با این کد٬ باکس جستجوی گوگل در وبلاگ شما قرار می گیرد. در صورتی که کاربری از باکس جستجوی آن استفاده کند و روی آگهی های گوگل ادوردز (واقع در سمت راست صفحه نتبجه جستجو) کلیک نماید مبلغی به حساب شما اضافه می شود. اگر کلیک منتهی به خرید شود٬ مبلغ بیشتری به عنوان پورسانت به شما تعلق می گیرد.

3. Referrals: کدهایی است که به وسیله آن کاربران را به گوگل ارجاع می دهید تا عضو خانواده گوگل در سراسر دنیا شده و یا از محصولات و فراورده ها یا نرم افزارهای گوگل یا سایر شرکتها دانلود و خرید کنند . به ازای هر فرد که ملحق شده یا خرید نماید پورسانتی تا ۷۰٪ ارزش کالا یا نرم افزار به شما تعلق می گیرد. در حال حاضر هر عضو میتواند تا ۱۵ قلم کالا را انتخاب کرده و بازدید کننده را برای خرید رجوع دهد.

در صورتیکه تصمیم دارید عضو گوگل شوید روی آیکونی که مانند آیکون زیر در وبلاگ انگلیسی بلاگ اسپات است کلیک کرده و عضو شوید. آیکون رفرالز دارای اشکال مختلفی است.

بهرحال عضویت در گوگل شامل مزایای بسیار است که هر روز هم به آن افزوده می گردد.

لازم بذکر است که این فرایند بیش از۴ تا ۷ روزطول نمیکشد. اگر این کار توسط ما انجام شود٬ بعدا می توانید با تعویض User Name و Password ٬ فقط خود به اکانتتان دسترسی داشته باشید. در این رابطه٬ گوگل امکاناتی را فراهم کرده که آنالیز کلیه عملیات انجام شده بر روی آگهی هایتان به صورت کامل میسر و در دسترستان قرار داشته باشد. شما با این امکانات حتی می توانید اندازه و رنگبندی آگهی ها را نیز به دلخواه تعیین کنید.

مهم ۱: توجه داشته باشید که پس از عضویت و انتشار آگهی های Google Adsense در وبلاگ یا سایتتان هرگز خود روی آگهی ها کلیک نکنید که بلافاصله عضویتتان لغو شده و در Black List گوگل قرار می گیرید مگر آنکه با یک IP متفاوت اینکار انجام شود.

مهم ۲: باید یک شماره حساب در خارج از ایران ارائه دهید تا گوگل پول را به آن حساب واریز نماید (به علت تحریم).

حال می پردازیم به نوع دیگر تبلیغ در گوگل (برای تبلیغ سایت یا وبلاگ)

ج) Google Adwords: یکی از ابزارهای بسیار قوی تبلیغات در اینترنت است که طبق آمار تا ۷۰۰٪ فروش را بالا میبرد و بیشتر از آن آمار بازدید کننده از سایت را.  توسط شرکتها و کسانی مورد استفاده قرار میگیرد که میخواهند سایت یا وبلاگ خود را بصورت آنلاین تبلیغ نموده و در معرض بازدید کنندگان بیشماری در سراسر دنیا یا کشورهای مختلف به انتخاب خودشان قرار دهند. شرکت گوگل به ازای هر کلیک مبلغی را که خود شخص تعیین کرده به حساب وی شارژ کرده و در پایان هر دوره از وی اخذ میکند. گوگل ادوردز به تبلیغ کنندگان این قابلیت را می‌دهد تا تبلیغاتشان را در محتویات سایت گوگل به نمایش دربیاورند و هزینه آن را به دو شکل، مبلغی به ازای هر کلیک (pay per click) و یا مبلغی به ازای هر نمایش (pay per impression) پرداخت کنند و همانطور که در بالا گفته شد پروژه خواهر آن، گوگل ادسنس، به صاحبان سایت‌ها اجازه می‌دهد که تبلیغات را در سایتشان نمایش دهند و مبلغی به ازای هر کلیک برروی این تبلیغات دریافت کنند.

 لازم بذکر است که کار با گوگل ادودرز نیاز به تخصص بالا و تجربه زیاد دارد وگرنه آکهی دهنده متحمل زیان می شود بنابراین اصلا به مبتدیان توصیه نمی شود. ازاین ابزار میتوان برای تبلیغ سایتهای فارسی نیز استفاده کرد که بسیار موثر هم عمل میکند. صاحبان سایتهای ایرانی که مایل به فعالیت در سطح کشور و در سطح بین الملل هستند میتوانند برای گسترش کار و بالا بردن فروش خود از این ابزار قدرتمند استفاده کنند.

کارکرد این سرویس بر مبنای کلمات کلیدی  بوده و اگر درست انتخاب و تنظیم شود بسیار موثر عمل میکند. این سیستم در حال حاضر مورد استقبال بسیار زیاد صاحبان کسب و کار در سراسر جهان قرار گرفته است. این شیوه برای انجام تبلیغات بین المللی سایت یا وبلاگ شما بینهایت مناسب است زیرا روزانه میلیاردها جستجو از طریق گوگل انجام گرفته و تبلیغ یا لینک شما در معرض دید تعداد بیشماری کاربر قرار می گیرد.

علاوه بر آن در صورت درخواست مشتری آگهی های آنان در سایتها و یا وبلاگهای متعلق به اشخاص ثالث که مرتبط با کار یا خدماتشان هستند نیز پخش میشود (یعنی همان گوگل ادسنس که شرحش گذشت). گوگل این آگهی ها را در سایت اشخاص پخش کرده و درصدی را بابت حق کلیک به صاحبان سایت یا وبلاگ پرداخت نموده و مابقی را به خود اختصاص می دهد. 

برای کسب اطلاعات بیشتر بویسیله ایمیل  با ما تماس حاصل فرمایید. تا ترتیب عضویت کامل شما در گوگل ادوردز Google Adwords (قابل توجه وبمسترها) یا گوگل ادسنس Google Adsense (قابل توجه کلیه علاقمندان) داده شده و در تمام مراحل از شما پشتیبانی به عمل آید.

فقط توجه داشته باشید بعد از عضویت (در هر سایت) حتما فعالیت داشته باشید که با پشتکار میتوان شاهد موفقیت را در آغوش کشید.

انشاءالله در آینده نزدیک بتدریج سایر سایتهای معتبر جهت "کسب درآمد از طریق کار در منزل" را به شما معرفی میکنیم. مطمئن باشید سایت هایی که جهت کسب درآمد به شما معرفی می شود از هر نظر کاملا تست شده و معتبر می باشند.

موفق باشید.

نوع مطلب : درآمدزایی، گوگل، 
برچسب ها : کسب درآمد از اینترنت، گوگل ادوردز، گوگل ادسنس، کسب درآمد از گوگل،
لینک های مرتبط :


موضوعات
خبرهای فناوری
آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic